Ta, vitajce šicke!

Sme veľmi radi, že pár chvíľ zo svojho času venujete prezeraním nášho webu a nášmu folklórnemu súboru.

Folklórny súbor Šebeš funfuje pod krídlami občianského združenia "Šebeš - priatelia folklóru Šariša". 

Sme skupina obyvateľov obce Vyšná Šebastová, jej časti Severná a susednej obce Podhradík, ktorí sa jedného dňa rozhodli, keďže majú radi folklór, že svoj voľný čas si vyplnia hudbou a spevom.

A tak sme sa začiatkom roka 2013 začali pravidelne stretávať na skúškach a po pár mesiacoch sme si vyskúšali prvé vystúpenia na domácej pôde. Najskôr ku Dňu matiek a potom na 26. ročníku behu „Šebešská 15-tka“. Vystúpenia, aj keď s veľkou trémou, dopadli celkom dobre, takže sme začali pracovať na založení občianskeho združenia.

Oficiálne teda fungujeme  od 4.septembra 2013. Náš súbor mal pri svojom vzniku 22 členov. Pätnástim spevákom (8 mužov, 7 žien) robia spoločnosť 5 muzikanti (1 harmonika, 3x husle a kontrabas). Postupne sa k nám pridali aj tzv. pasívny členovi, ktorí nám pomáhajú s technickými a organizačnými záležitosťami. Členovia súboru sú amatéri - ľudia rôznych profesií – robotníci, technici, zdravotné sestry, študenti, učitelia, dôchodcovia. Vekové rozpätie členov je 16 - 68 rokov, tí mladí prispievajú hlavne muzikou.

Máme za sebou viacero vystúpení v našej obci, ale napríklad aj v Prešove na otvorení Vianočných trhov, v obci Kapušany na Retrojurmarku, alebo vo Finticiach na Fintickom kotlíku. Počas Vianoc v roku 2013 sme prekvapili našich spoluobčanov a koledovaním po domoch sme im spestrili sviatky pokoja.

Začiatky nie sú ľahké. Postupne pracujeme na tom, aby sa o nás dozvedelo čo najviac ľudí, usilovne skúšame a rozširujeme náš repertoár, stihli sme si zabezpečiť vlastné kroje, k výrobe ktorých aktívne prispeli naše členky – speváčky. Vytvorili sme si vlastné logo a webovú stránku.

Naše pôsobenie je zatiaľ krátke, ale snažíme sa šíriť známe, aj menej známe piesne z oblasti Šariša a okolia, ale aj rusínske piesne. Sme dobrá partia ľudí, ktorá pri speve ľudových piesní relaxuje a chce rozdávať radosť a pohodu ostatným ľuďom. 

 

Veríme, že sa Vám web bude páčiť a odporučite ho aj svojim známym.

Túto stránku sa snažíme usporiadať, upraviť a doplniť údaje, fotky, videá. Poprosíme trepzlivosť, fakt sa snažíme. Ďakujeme za pochopenie.

2014 Dze nas uvidzice

4. Obecný ples Vyšná Šebastová

08.02.2014 19:00
Vystúpenie v rámci programu na Obecnom plese vo Vyšnej Šebastovej s novým programom.
<< 1 | 2 | 3

2015 Dze nas uvidzice

Štefanská veselica

26.12.2015 19:00
Srdečne pozývame všetkých na Štefanskú veselicu do Vyšnej Šebastovej. Príďte sa s nami zabaviť na Štefana. Tešíme sa na Vás.    

Krakow - Rynek Glowny - Vianočné trhy

13.12.2015 13:50
Po roku znova budeme reprezentovať Vyšnú Šebastovú v Krakowe na tohtoročných Vianočných trhoch. Je to pre nás veľká česť vystúpiť s našim programom v rámci medzinárodného popoludnia nazvaNého „Mosty Między Miastami” (Mosty medzi mestami). Všetkých Vás pozývame do druhého najväčšieho mesta Poľska,...

41. ročník speváckej súťaže Krása životu v Sabinove

18.10.2015 13:00
Prešiel už rok od účasti na našej prvej súťaži. Bolo to práve v októbri Sabinove. Keďže to pre nás bolo celkom úspešné, tento rok sme sa prihlásili znova. Súťažiť budeme v kategóriách - mužské sólo, mužská spevácka skupiny, ženské sólo - duet, ženská spevácka skupina. Pripravili sme si viacero...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>